Yavru Köpek Eğitimi

Royal Dog club

Yavru Köpek Eğitimi

Yavru köpek sahibi olan birçok insan, köpeklerine doğru davranışı öğretmek ya da olumsuz bir davranışın önüne geçmek için, her ne kadar yanlış bir düşünce olsa da, köpeklerinin belirli bir yaşa gelmesi gerektiğini düşünmektedir. Köpeklere eğitim vermek oldukça zor bir iştir. Onlarında bir canlı olduğunu bilmek, dilinden anlamak ve doğru teknikleri uygulamak gerekmektedir. Asla şiddet uygulanmamalıdır. 

Köpeğinizi eğitirken şiddet uygulamak, köpeğinizin psikolojisini olumsuz yönde etkiler. Yavru köpek, eve geldiği andan itibaren eğitimi başlamalı ve kurallar olmalıdır. Yani eğitime başlamadan önce gerekli donanım ve bilgiyi elde etmiş olmalısınız. 2-3 aylık olan bir yavru, eve geldiği ilk günden itibaren onu yönlendirecek bir lidere ihtiyaç duyar. Bu dönemde verilmeyen eğitim, ileride sizin istemediğiniz davranışa sahip bir köpekle yaşamanıza sebep olabilir.

Ortalama 10-15 yıllık dostluğun temellerini atacak olan da, köpeğinize liderlik yapacak olan da tabi ki sizsiniz!

Yavru köpeğinizin yemesi gereken mama , olması gereken aşıları , yapılması gereken egzersizleri , sosyal hayata uyum aşaması , yaşamsal fonksiyonlarının güçlendirilmesi için alması gereken vitamin ve mineral destekleri , oynaması gereken oyuncakları , yatması gereken alanı birer başlı başına eğitim başlığı olabilecek konulardır.

Ancak büyüme sürecinde köpeğinize oldukça fazla zaman ayırmanız gerekmektedir. Unutmayın ki köpek yetiştirmek beslenme ihtiyacını karşılamak, gezdirmekten ibaret değildir. Köpeğiniz yeni girmiş olduğu ev yaşantısında meraklı olacak ve olduğu ortamı tanımak isteyecektir.

Gerek koklama gerekse ısırma ile ev yaşantısını tanımaya çalışacaktır. Köpeğinize verilecek eğitim ile ev yaşantısı ve şehir yaşantısına adaptasyon sağlanmalıdır. Köpeğinizle oynayacağınız 5-10 dakikalık oyunlar bile köpeğinizin karakterinin şekillenmesinde büyük önem taşır. Köpekler sizin ile beraber belli bir seviyeye kadar eğitim alabilir. Bu sebepten dolayı profesyonel eğitim hizmeti alınmalıdır. Biz, yavru köpek eğitimi verirken sizleri de bilinçlendiriyoruz. Köpeğinizin büyüme sürecinde karakterine etki eden birçok faktör vardır. Bunlardan en önemlisi yavru eve geldiği andan itibaren başlayan doğru yönlendirmeli yavru köpek eğitimidir. Yavru köpeğinizin profesyonel eğitim alması için en doğru tercihi yapmalısınız. Yavru köpek eğitimi ve bir çok eğitim alanında uzman Royal Dog Club, sizleri kahve içmeye, köpek eğitim merkezimizi yerinde görmeye davet ediyor.

“Dereceli eğitmenler eşliğinde %100 Başarı Garantili Uzman İleri Seviye Köpek İtaat Eğitimi. Bilimsel Verilerle Eğitim Ünlülerin tercihi, Royal Dog Club, 30 yıllık tecrübe.”