İleri İtaat Eğitimi

Royal Dog club

İleri İtaat Eğitimi

İleri itaat eğitimi (tasmasız itaat eğitimi), temel itaat eğitimini başarıyla tamamlayan köpeklerin, hak kazanmış oldukları bir kademedir. Bu eğitimde, aslında temel itaat eğitiminde olduğu gibi köpeğiniz ne öğreniyorsa, aynı komutları öğrenir.

Tek fark tamamen serbest şekilde (tasmasız) verilen komutları uygulamasıdır. Bu nedenle köpeğinizin temel itaat eğitimini başarıyla tamamlaması şarttır.

İleri itaat eğitimi köpeğinizin üzerindeki kontrollünüzü arttırmanız amacı ile verilmektedir. İleri itaat eğitiminde asıl hedef köpeğinizin sevk kayışı olmadan bütün temel itaat komutlarını uygulamasını sağlamaktır. İleri itaat eğitim süreci temel itaat eğitiminden farklı olarak daha zor ve köpek için daha zorlayıcıdır.

İleri itaat eğitimi vermek adına köpeğinizin sevgi ve güvenini kaybetmenden ona otoritenizi kabul ettirmeniz gerekir. Yeteri kadar lider olduğunuzu hissetmeyen köpeğiniz bunu kullanmaya çalışacaktır.

Temel itaat eğitiminin bitmesinin hemen ardından ileri itaat eğitimine geçilmesi gerekmektedir. Çünkü köpekler yavruluk dönemlerinde çok daha kolay ileri itaat eğitimi alabilecekleri için çok yararlı olacaktır.

Unutulmaması gereken bir şey var. O da, her ırk köpek bu eğitimi almaya uygun olmamasıdır. Genetik yapısı gereği baskın olan ırklarda İleri itaat eğitiminde, tarafınızdan verilen komutlar bu sefer daha net ve kararlı verilmelidir. Köpeğinize komutlarınızı uygulayabilmeniz için otoriter bir yapınız olmalı ve köpeğinizin karakteristik yapısı da bu eğitimi almak için müsait olmalıdır.

“Dereceli eğitmenler eşliğinde %100 Başarı Garantili Uzman İleri Seviye Köpek İtaat Eğitimi. Bilimsel Verilerle Eğitim Ünlülerin tercihi, Royal Dog Club, 30 yıllık tecrübe.”