Temel İtaat Eğitimi

Royal Dog club

Temel İtaat Eğitimi

Temel itaat eğitimi (tasmalı eğitim) alacak olan köpeklerimizin eğitimi, 4 aylıktan itibaren başlamaktadır.

Temel itaat eğitimi; köpek ve sahibi ile aralarındaki ilişkide oldukça önemli bir eğitimdir. Farklı profesyonel yöntemler kullanılarak verilmesi gereken bir eğitimdir.

Köpek sahibi, köpeği ile olan ilişkilerde kurallar koymalı ve uygulayıcı olmalıdır. Temel itaat eğitiminin içeriğine bakıldığında asıl amaç sahip ve köpek arasında sağlıklı ve organik bir bağ kurmaktır. Bu iletişim sayesinde liderlik köpek sahibine geçecek ve köpeğiniz toplumsal hayata ve şehir hayatına adapte olarak sizin yanınızda eğlenceli, mutlu bir yaşam sürebilecektir.

Temel İtaat Eğitimi  ile oluşturulan sağlıklı alt yapı sayesinde köpeğinizde ortaya çıkabilecek birçok davranış sorunlarının da önüne geçmiş olacaksınız.

Eğitim Temel Komutları

Temel İtaat Eğitim programımız köpeğinizin öğrenmesi gereken en temel komutlar ile başlamaktadır.

Temel itaat eğitimi kapsamında öğretilen bu komutlar şunlardır;

  • Otur,
  • Otur Bekle,
  • Yat,
  • Yat Bekle,
  • Gel,
  • Takip Et,
  • Hayır,

Bu Eğitimin içeriği kısaca, günlük hayatta kullanacağımız hareketler ve disiplinden oluşmaktadır. Temel itaat eğitimi, düzgün bir yürüyüş, sesli komutlar ve el hareketleri eşliğinde yapılan komutlardan oluşmaktadır. Karşılıklı mutluluk ve güven bağı oluşur. Köpeğiniz sizin ondan beklentilerinizi bildiği için davranışlarını düzeltir ve bunu alışkanlık edinir.

Tesisimizde pozitif eğitim sistemleri kullanılmaktadır. Köpeklerin güdüleri ( oyun güdüsü, yeme güdüsü) ve sistematik ödüllendirme ( top, yemek, sevmek) ile köpekler eğitilmekte ve sahip adaptasyon çalışmaları ile eğitim uygulamalı olarak köpek sahibine aktarılmaktadır. Unutulmamalıdır ki uzun yıllar beraber yaşayacağınız dostunuzun mutlaka bu eğitimi alması sağlıklı bir süreç için gereklidir.

Köpek eğitim merkezimizde hizmetini verdiğimiz temel itaat eğitimi ve diğer eğitimlerimiz sayesinde, köpeğinizin duyarlılığı artmakta ve verdiğiniz emirleri doğru şeklinde yerine getirmekte fayda sağlar.

Dereceli eğitmenler eşliğinde; Başarı Garantili, Uzman Profesyonel Temel Köpek İtaat Eğitimi , Bilimsel Verilerle Eğitim, Ünlülerin tercihi, Royal Dog Club İstanbul