ROYAL_DOG_CLUB
Patili Blog

Köpekler ve Müzik

Sevimli dostlarınızın bulunduğu ortamlarda, duyabilecekleri yükseklikte müzik açtığınızda ilginç tepkiler verdiklerini görmüşsünüzdür.

Köpeklerin müzikle olan bu bağlantısı geçmişten beri ilgimizi çeken konular arasında yer almıştır. Acaba müzik dinlemeyi gerçekten seviyorlar mı? Yoksa rahatsız mı oluyorlar?

Yapılan araştırmalar bizlere ,sevimli dostlarımızın müzik dinlemeyi sevdiğini gösteriyor.

Farklı ırklarında dahil olduğu araştırma sonucunda;

Köpeklerin müzik dinlerken streslerinin azaldığı ve rahatladıkları tespit edilmiştir. Lakin her müzik türüne de aynı tepkiyi göstermemişlerdir çünkü tıpkı bizler gibi sevimli dostlarımızın da bir müzik zevki var.

Peki sevimli dostlarımızın müzik zevki nedir? Hangi tür müziklerdir?

Dostlarımızın müzik zevki bizlerden farklı olarak, müzik türleriyle pek de alakalı değil. Dostlarımızın müzik zevki genel olarak ses ve frekans ile ilgilidir.

Yapıları itibariyle tüm köpekler yüksek sesten rahatsız olmaktadır, yüksek sesli ortamlarda agresif ve stresli tavır gösterebilirler ya da oradan direkt olarak uzaklaşabilirler.

Örnek olarak ise makul bir ses seviyesinde dinlenen klasik müzik ile köpeklerin uyku haline daha kolay geçtikleri ve stresten uzaklaştıkları deneyler sonucunda saptanmıştır.

Kısacası sevimli dostlarımız uygun şartlar altına müzik dinlemeyi, müzik eşliğinde rahatlamayı en az bizler kadar seviyorlar.

 

Daha detaylı bilgiler ve konu ile alakalı eğitimlerimiz için bizlerle iletişime geçmeyi unutmayın.

Sizin beklentileriniz, hayvan dostunuzun özellikleri ve karakteri hakkında yeterli bilgiye sahip olduğumuzda sizin için en iyi koşullarda hizmet verebiliriz.

Köpek eğitim fiyatları birçok faktöre göre değişiklik gösterse de tüm patili dostlar tesisin olanaklarından yararlanabilir. İyi bir tesiste alınan eğitimin sonunda köpeğiniz hayat boyu mutlu ve huzurlu bir şekilde sosyal yaşama uyum sağlar.

Köpeğinizin eğitimi hakkında karar vermeden önce ihtiyaçlarınızı doğru. tespit etmek için; standart eğitim programlarımız olan, Yavru Köpek Eğitimi, Temel İtaat Eğitimi, İleri İtaat Eğitimi, Şahıs Koruma Eğitimi, Köpek Alan Koruma Eğitimi ve Şahıs Koruma Eğitimlerimizi inceleyebilir, veya doğrudan temsilcilerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Arama
Güncel Yazılar

Royal Dog Club Köpek Eğitim Merkezi

Royal Dog Club profesyonel ekibi ve benzersiz tesis imkanları ile köpeklerinize en iyi eğitim ve konaklama imkanlarını sunar.