fbpx
royal-web-logo

Köpek Eğitimi Nasıl Planlanmalı?

    Köpek eğitimi, yavruluk döneminde başlanması gereken önemli bir süreçtir. Ancak yetişkin köpeklerin de eğitilmeye ihtiyaç duyduğu zamanlar vardır. Yeni dostunuzla bağ kurabilmeniz ve farklı durumlardaki davranışlarını kontrol edebilmeniz için özel bir eğitim alması gerekebilir. Köpek eğitiminde birçok aşama vardır. Basit olan komutlar arasında; gel, otur, kalk ve yat gibi yönlendirmeler bulunur.
 
Ancak köpek eğitimi için bu komutlar yeterli değildir. Köpeğinizin nasıl davranacağını bilmesi, kendisine ve etrafındaki diğer canlılara zarar verecek bir davranışta bulunmaması için eğitim alması şarttır. Bunun için temel itaat eğitimi mutlaka uzmanlar tarafından verilmelidir. Daha sonraki seviye olan ileri itaat eğitimi için de yine uzman bilgisinden destek alarak, köpeğinizin eğitim sürecini sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Köpek Eğitimine Ne Zaman Başlanmalı?

Genel olarak bir köpeğe; sosyalleşme eğitimi ve tuvalet eğitimi 3-6 ay arasında, temel itaat eğitimi 6-9 ay arasında, ileri itaat eğitimi 9-12 ay arasında, alan koruma eğitimi ise 18 ay ve üzerinde verilmelidir. Köpeklerin cinslerine ve onlara sunduğunuz yaşam standartlarına göre eğitim zamanlarında farklılıklar görülebilir. Köpek eğitimine küçük ırklar için 3-4 aylık, büyük ırklar için de 2 aylıkken başlamak gerekir. Köpek eğitiminde zaman geçtikçe verilen eğitimlerden alınan verimin düşeceği unutulmamalıdır. Düzenli bir ev hayatına alışması ve tuvalet eğitimi gibi eğitimleri alabilmesi açısından küçük ırklar için eğitim sürecine geç kalınmaması önemlidir. Daha dominant yapıda olan büyük ırklar için eğitime ilk olarak itaat eğitiminden başlanabilir. Genellikle büyük ırklar için eğitim süreci daha kısa, küçük ırklar içinse daha uzun olur.

Sahiplendiğiniz köpeğiniz eğitim yaşları dışında ise profesyonel destek almanız kesinlikle faydalı olacaktır. Yetişkin köpeklerin eğitimi zor olabilir. Yetişkin köpeğinizin eğitimi için açık ve kapalı alanlarda eğitim veren konaklamalı eğitim merkezleri ideal bir seçenektir. Köpeğiniz konaklamalı bir eğitim alırken, siz de onu ziyaret ederek yanında olabilirsiniz. Köpeğinizin tüm eğitimleri için uzman desteği alabileceğiniz Royal Dog Club, konaklamalı köpek eğitimiyle beraber bulunabileceğiniz tüm ortamlarda köpeğiniz üzerinde doğru bir şekilde otorite kurabilmeniz için gereken mental aktiviteleri ve teknik çalışmaları size sunar.

Pozitif Köpek Eğitimi Nedir?

Pozitif köpek eğitimi, siz ve köpeğiniz arasındaki tüm ilişkiyi kapsayan bir eğitimdir. Pozitif köpek eğitimi sırasında köpeğinizin mutlu olması en önemli odak noktadır. Ödüllendirici yöntemler ve uzmanlar eşliğindeki farklı eğitim teknikleriyle köpek ve sahibi arasında sağlıklı bir ilişki kurulmasını sağlar. Bu nedenle pozitif köpek eğitimi köpeğinizin pekiştirmeler ile öğrenmesini hedefler. Köpek eğitiminde, köpeklerin farklı karakteristik özellikleri ve psikolojik durumları göz önünde bulundurulduğunda, eğitim için mutlaka uzman kişilerden yardım almak daha faydalı olacaktır. Uzman köpek eğiticileri tarafından verilen özel eğitim metotları ile köpeğinizin idrak yeteneğinin artırılması ve sezgisel olarak öğrenmesi desteklenir.

Geniş eğitim alanıyla Royal Dog Club, köpek eğitimlerinin en iyi şekilde tamamlanmasını sağlar. Açık ve kapalı eğitim alanları, havalandırma kafesleri ve köpek oteli gibi çeşitli olanaklarla köpekler için en ideal seçenekleri sunar.  Güzel havalarda açık ve geniş alanda yapılan eğitimler, serin havalarda köpeklerin rahat edebileceği kapalı eğitim alanında gerçekleştirilir. Aynı zamanda bekleme alanlarıyla da keyifli vakit geçirmenize olanak tanır. Siz de Royal Dog Club ile köpeğinizin eğitimine geç kalmadan başlayabilirsiniz.

WhatsApp
Facebook
Twitter
Arama
Bunları da incelemelisin
Royal Dog Club Köpek Eğitim Merkezi

Royal Dog Club profesyonel ekibi ve benzersiz tesis imkanları ile köpeklerinize en iyi eğitim ve konaklama imkanlarını sunar.