fbpx
royal-web-logo

Köpek Eğitiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpek eğitiminde nelere dikkat edilmeli ? sorusu en yakın dostlarımız ile iletişimimizi güçlendirmek adına aklımızdaki en temel sorudur.

İnsan yaşamında hem sadık birer dost hem de neşe kaynağı olan köpeklerin belirli tekniklere göre eğitim almış olması son derece önemlidir.

Yaşam alanlarında insanlarla birlikte hayatını sürdüren köpeklerin belirli davranış kalıpları içerisinde hareket etmeyi öğrenmesi gerekir. Eğitim hem kendi sağlığı hem de çevredeki insan ve hayvanların sağlığı açısından büyük önem taşır.

Bu sebeple köpek eğitimine azami özeni göstermek ve mutlaka profesyonel yardım almak önemli bir husustur.

Köpek Eğitiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Köpek Eğitiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpekler, tıpkı insanlar gibi hem duygusal hem de fiziksel ihtiyaçlara sahiplerdir. Bu duyguların gelişmesi için fiziki ortam önemli olmakla birlikte köpeklerin eğitim görmüş olması da önem taşır. Bu durumda:

  • Heyecan ve sevdiklerini koruma içgüdüleri köpeklerde ciddi bir stres kaynağına dönüşebilir ve saldırganlığa ya da sağlık problemlerine yol açabilir.

  • Profesyonel eğitimler köpeklerin stresle başa çıkmasına yardımcı olur. Bu sayede sahibinin komutlarına uymayı öğrenen köpekler çok daha huzurlu bir yaşama geçiş yapabilir.

  • Köpeklerin cinslerinin yanı sıra kişilik özellikleri ve karakterleri de farklılıklar göstermektedir. Bu sebeple profesyonel metotların kullanıldığı eğitim süreçleri bu kişilik özelliklerine uygun özgün süreçler şeklinde ilerlemelidir.

  • Köpeklerde sürü psikolojisi olduğundan sevimli dostlarımızın sahiplerinin de sürü lideri rolünü doldurmaları gerekir. Bu yüzden, bu süreç içerisinde köpek sahipleri de belirli bir bilinç düzeyine ulaşmış olmalıdır.

  • Profesyonel köpek eğitimi ile sahibine itaat etmeyi öğrenen minik dostunuz, çok daha neşeli bir hayata da rahatlıkla geçiş yapacaktır.

Köpeğiniz İçin En İyisini Seçin

Köpeğinizin dilinden anlayan, uzman ve sertifikalı eğitmen kadrosu ile fark yaratan Royal Dog Club, hem sevimli dostunuz hem de sizin için mutlu ve huzurlu bir yaşama kapı aralamaya yardımcı oluyor.

Modern teknikler ve pozitif metotların kullanıldığı eğitim süreçleri ile temel itaat becerilerinin yanı sıra koruma becerilerinin arttırılması da sağlanıyor.

Köpek eğitimi ücretleri beklentiye ve ihtiyaca yönelik olarak çeşitli seçenekler de sunabiliyor.

İstanbul Polonezköy’de, doğayla iç içe bir konumda kurulmuş olan Royal Dog Club İstanbul Köpek Eğitim Merkezi’ne gelerek; yüksek güvenlik standartları ve sevimli dostunuz için harika sosyalleşme ortamlarını hemen deneyimleyebilirsiniz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

WhatsApp
Facebook
Twitter
Arama
Bunları da incelemelisin
Royal Dog Club Köpek Eğitim Merkezi

Royal Dog Club profesyonel ekibi ve benzersiz tesis imkanları ile köpeklerinize en iyi eğitim ve konaklama imkanlarını sunar.