ROYAL_DOG_CLUB

Köpeklerde Yaşlanma Belirtileri

Yaşlanma, vücudun çeşitli metabolik süreçlerini sürdürme yeteneğini etkileyebilecek ve hastalıklara karşı duyarlılığını artırabilecek doğal ve karmaşık biyolojik bir süreçtir.

Fakat her yaşam formunun yaşayacağı bu süreç engellenemese de ertelenebilir ya da yavaşlatılabilir.

Sevimli dostlarımız özelinde bu süreç zarfında bizlerin üstüne düşen görev ise dostumuzun sağlığını mümkün olduğunca uzun bir süre koruması ve yaşanabilecek hastalıkların erken teşhisi için onların yaşam ve yaşantı belirtilerini dikkatli bir biçimde takip etmektir.

Yaşlanan dostunuz için yapacağınız en önemli şey diyet listesi hazırlamaktır.

Yaş arttıkça köpeklerin vücut ölçülerine göre bazı beslenme odaklı sorunları ortaya çıkacaktır. Kilolu olan köpekler, kiloya bağlı sağlık sorunları ile karşılaşacaktır bu nedenle diyet listesi, bu tarz sağlık sorunlarının önlenmesi için büyük bir önem taşımaktadır.

Stresin önlenmesi, yaşlanma sürecini yavaşlatacaktır.

Köpekler yaşlandıkça idrar kaçırma, uyku alışkanlıklarında değişiklik ve sahipleriyle etkileşimin azalması gibi davranış değişiklikleri gösterebilirler. Tüm bu davranışların nedeni strestir.

Bu nedenle sevimli dostunuzun rutin yaşamını stresten uzaklaştırmalı ve kazanmış olduğu yaşam alışkanlıklarını çok sık değiştirmemelisiniz.

Olmazsa olmazımız; Egzersiz.

Köpeğinizin yaşı itibari ile yaşayacağı eklem ve sağlık(nefes vb) sorunlarını basit egzersizler aracılığı ile azaltabilir hatta engelleyebilirsiniz. Evinizde kuracağınız ufak parkurlar, merdiven alıştırmaları ve gündelik kısa yürüyüşler, dostunuzun egzersiz ihtiyacını karşılayacaktır.

Daha detaylı bilgiler ve konu ile alakalı eğitimlerimiz için bizlerle iletişime geçmeyi unutmayın.

Sizin beklentileriniz, hayvan dostunuzun özellikleri ve karakteri hakkında yeterli bilgiye sahip olduğumuzda sizin için en iyi koşullarda hizmet verebiliriz.

Köpek eğitim fiyatları birçok faktöre göre değişiklik gösterse de tüm patili dostlar tesisin olanaklarından yararlanabilir. İyi bir tesiste alınan eğitimin sonunda köpeğiniz hayat boyu mutlu ve huzurlu bir şekilde sosyal yaşama uyum sağlar.

Köpeğinizin eğitimi hakkında karar vermeden önce ihtiyaçlarınızı doğru. tespit etmek için; standart eğitim programlarımız olan, Yavru Köpek Eğitimi, Temel İtaat Eğitimi, İleri İtaat Eğitimi, Şahıs Koruma Eğitimi, Köpek Alan Koruma Eğitimi ve Şahıs Koruma Eğitimlerimizi inceleyebilir, veya doğrudan temsilcilerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

WhatsApp
Facebook
Twitter
Arama
Bunları da incelemelisin
Royal Dog Club Köpek Eğitim Merkezi

Royal Dog Club profesyonel ekibi ve benzersiz tesis imkanları ile köpeklerinize en iyi eğitim ve konaklama imkanlarını sunar.